Cynamonowy drink fragment książki

– Na litość boską, mamo, nie rób z siebie męczennicy i nie dobijaj mnie. Ty żyjesz jedną nogą w teraźniejszości, a drugą rozgrzebujesz jakieś gówno z przeszłości w poszukiwaniu zaginionej perły czy diamentu. Chyba zrozumiałem, jak jest z tobą naprawdę i dlaczego jesteś sama.

No, powiedz! Dlaczego nie wyszłaś po raz drugi za mąż? Dlaczego nie mam brata ani siostry? Może chodziło ci tylko o mnie? Nie do końca w to wierzę – prowokowałem.

– Nie wierzę. Rozumiesz? Ty nadal kochasz Ahmeda.

– Zamknij się, Damian – zasyczała.

– Nie zamknę się, dopóki nie powiem, co mnie uwiera o co cię podejrzewam. Ty nadal kochasz ojca i każdego faceta porównujesz do niego. Czy był dobry w łóżku? Czy ty też lubisz tylko cynamonowe drinki?

– Milcz, Damian! Jakie drinki?

– To ty, mamo, masz problem. To ty nie możesz się z tym uporać. Przecież każda kobieta chce mieć dobrego kochanka. Jest wtedy dowartościowana i dumna z tego, co ma na własność.

– Zwariowałeś, Damian?!

– Może zwariowałem albo zaraz zwariuję. Tym razem wysłuchasz mnie do końca. A co mi odpowiesz, to twoja sprawa. Myślisz, że tylko ty masz problemy? Że ludzie ich nie mają? Każdy myśli, że jego sprawy są najważniejsze. Gówno prawda! I ty masz problem ze swoją niespełnioną miłością. Nie obarczaj nikogo! Nie zwalaj tego na mnie. Ty trzymasz się nadal boi, ale odpływ już dawno nastąpił!

Otworzyła szeroko usta i wtopiła we mnie swój wzrok.

– Karolina też nie wie…

– Co, Karolina? – Weszła mi pytaniem w pół zdania.

– … czy jest dziwką…

Comments

 1. Książka wydana estetycznie. Temat rzadko poruszany w publikacjach. Treść, na wskroś odzwierciedla tytuł powieści. Czyta się dobrze,chociaż fabuła nie należy do lekkich. Gratuluję książki.
  Ps-może dalsza część?

 2. Człowiek dla człowieka jest niespodzianką,a dla mnie niespodzianką jest ta książka.
  Nie jestem zawodowym krytykiem i moja opinia może być subiektywna.
  Fabuła powieści ,bardzo dobrze odzwierciedla czasy w jakich przyszło nam żyć. Tytuł konsekwentny do treści. Poszukiwanie własnej tożsamości bohatera,ma charakter psychologizujacych wywodów, a w konsekwencji daje tło, co do postępowania bohatera. Polecam tę książkę, jako terapię dla każdego z nas, dla głębszego spojrzenia na własne postępowanie.
  Kiedy sięgniesz po tę powieść,to nie będzie czas stracony.
  Życzę bestsellera !

 3. Przeczytałam książkę jednym tchem. Fabula zaskoczyła mnie, ponirwaz tutul kojarzył mi się z osobami, ktore w swoim zyciu mialy problem z uzaleznieniami. Zupelnie nie spodzieealam sie takiego zakończenia. Myślę więc, że po takim zakończeniu mogę się spodziewać dalszej jej części. Czekam, żeby ukazała się jak najszybciej. Pozdrawiam serdecznie autora i proszę o ciąg dalszy. Gorąco polecam -super lektura.

  1. Dziękuję- nie obiecuję szybko drugiej części. Nakreślony jest profil i zakończenie
   Jeżeli napiszę drugą część,to zakończenie będzie jeszcze bardziej zdumiewające.którego nikt się nie spodziewał-Pozdrawiam-autor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *